Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs
 
 

12.6
2015

Norisināsies mācību „Saber Strike 2015” mediju un viesu diena

Autors: Rīgas Atbalss

11.jūnijā Ādažu bāzē norisināsies mācību „Saber Strike 2015” mediju un viesu diena, kurā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube, Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domroze, ASV armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžs, mācību vadītāji ģenerālmajors Marks Makvīns un ģenerālmajors Almants Leika.

Mediju dienu apmeklēja arī Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālleitnants Riho Terrass, Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Jons Vītauts Žuks, Somijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālleitnants Sepo Toivonens, Norvēģijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Rūne Jākobsens un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnaiss.

Viesi un žurnālisti tika iepazīstināti ar mācību „Saber Strike” mērķiem un norisi, ar Baltijas bataljona struktūru un uzdevumiem, kā arī novēroja vienu no mācību vingrinājumiem , kurā Latvijas Sauszemes spēku Kājnieku brigādes karavīri veica uzbrukumu, kamēr Lielbritānijas Karaliskā Gurku pulka karavīri bija aizsardzībā. 

Atbalstu kaujai sniedza lidmašīnas A-10 un bumbvedējs B-52, kā arī „Black Hawk” helikopteri un C-130 lidmašīna, kā arī Somijas mīnmetējs.

„Starptautiskās mācības "Saber Strike 2015" ir ļoti nozīmīgas Latvijai un Baltijas valstīm, jo šo mācību laikā notiek treniņš Baltijas bataljonam, kas nākamajā gadā plāno piedalīties NATO ātrās reaģēšanas spēkos, un šis ir akreditācijas pasākums,” sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Savukārt ģenerālleitnants Graube uzsvēra, ka militārās mācības "Saber Strike 2015" ir unikālas ar to, ka tajās tiek vingrināta gaisa un sauszemes spēku sadarbība. Tieši šādi militāra apdraudējuma gadījumā Latvijai tiktu sniegta palīdzība.

 
 
 
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs

Оформить подписку на новости