Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs
 
 

21.11
2015

Atceries Zolitūdi

Autors: RA
Fotogrāfijas autors: F64

"Maxima" traģēdijas piemiņas grāmatu "Atceries Zolitūdi" sestdien varētu saņemt simti, sarunā ar RA pieļāva biedrības "Zolitūde 21.11" pārstāve Regīna Ločmele - Luņova

Grāmatas izplatīšana sākās sestdienas rītā Rīgas domē, bet vēlāk pēcpusdienā turpināsies piemiņas pasākumu laikā traģēdijas vietā Zolitūdē.

Ločmele - Luņova pastāstīja, ka cilvēki jau pirms desmitiem stāvēja un gaidīja iespēju saņemt grāmatu. To var iegūt ikviens par ziedojumu, bet nelielā ceremonijā pašvaldības telpās tā sestdien tiks dāvināta apmēram 100 cilvēkiem.


Grāmata izdota divos tūkstošos eksemplāru - tūkstotis ir latviski, bet otra daļa krievu valodā. Grāmatu veidojuši bojāgājušo tuvinieki un arī traģēdijā cietušie. Saturu veido trīs daļas: "Tie, kas aizgāja", "Tie, kas izdzīvoja", "Tie, kas glāba".


2013.gada 21.novembra pēcpusdienā iebruka veikala "Maxima" jumts Zolitūdē, uz kura notika celtniecības darbi - tika iekārtota atpūtas zona un bērnu rotaļu laukums. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.


Otrajā traģēdijas gadadienā notiks arī dievkalpojums un tiks atklāts pagaidu piemiņas piemineklis vietā, kur sagruva lielveikals.

 
 
 
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs

Оформить подписку на новости