Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs
 
 

8.6
2015

Saber Strike 2015

Autors:

Ādažu bāzē šodien plkst.10 norisināsies mācību «Saber Strike 2015» svinīgā atklāšana, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs un jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube

No 8. līdz 19.jūnijam Baltijas valstīs un Polijā norisināsies militārās mācības «Saber Strike», kurās piedalīsies vairāk nekā 6000 karavīru no Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Slovēnijas, Lielbritānijas un ASV.

«Saber Strike» ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada. Tās ir iekļautas arī NATO vadīto mācību sērijā «Allied Shield». Mācību uzņemošā valsts šogad ir Lietuva.

Ādažu poligonā un tam pieguļošajā teritorijā norisināsies mācību lauka taktiskais vingrinājums, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru no Latvijas,Lietuvas, Igaunijas, kā arī ASV, Lielbritānijas un Somijas.

Latvijā lauka taktiskā vingrinājuma laikā notiks Baltijas bataljona nacionālā līmeņa sertificēšana dalībai NATO Reaģēšanas spēkos.

Pirmdien, 8. jūnijā, no pulksten 13 līdz 16 norisināsies ASV speciālo spēku militārās mācības, kas tiek organizētas sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu. Mācību laikā tiks modelēta situācija, ja militāro uzdevumu izpildes laikā Ādažos un Rēzeknē notiek plašs nelaimes gadījums, kurā ir cietis liels skaits ASV karavīru. Šī būs pirmā reize Latvijas vēsturē, kad militārās mācības notiks civilajā slimnīcā.

 
 
 
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs

Оформить подписку на новости