Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs
 
 

24.10
2015

Noskaidrota konkursa Pasaules jaunatne debatē 2015 uzvarētāja

Autors: Tālivaldis Kronbergs, IX Starptautiskā fināla preses asistents
Fotogrāfijas autors: Kaspars Garda

Četri labākie jaunie oratori no Centrālās un Austrumeiropas valstīm aizraujošās fināla debatēs vācu valodā diskutēja par jautājumu „Vai visām Eiropas Padomes dalībvalstīm ik gadu būtu jāuzņem noteikts minimālais skaits bēgļu?“

Starptautiskā fināla uzvarētājas gods tika 18 gadus vecajai Annai Rianai no Ungārijas, otro vietu ieguva Františeks Posolda no Čehijas.

Četriem finālistiem savas prasmes nācās pierādīt visas Starptautiskā fināla nedēļas ietvaros, pirms lielā fināla piedaloties vairākās kvalifikācijas kārtās un pusfinālā. Finālā viņiem bija 24 minūtes laika, lai par savām spējām un argumentiem pārliecinātu žūriju. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē debatēm sekoja gandrīz 400 skatītāju. Anna debatēs iestājās par noteikta bēgļu skaita uzņemšanu, savukārt Františeks bija pret.Anna Ryan (Ungārija)


Bez komandas debates nebūtu tik izdevušās. Tas bija komandas sniegums. Mēs diskutējām nevis viens pret otru, bet gan viens ar otru, tas bija lieliski“, pēc fināla sacīja Anna. Taču līdz šim mirklim bija ejams garš ceļš, jo viņai un pārējiem 15 fināla nedēļas dalībniekiem bija ne tikai jāapgūst labas klausīšanās prasmes, bet arī jāmācās precīzi un lietišķi argumentēt, kā arī jāpierāda sevi reģionālajos un valsts mēroga konkursos.

Taču uzvara konkursā nav pats būtiskākais, jo projekta Pasaules jaunatne debatē mērķis ir rosināt jauniešus kritiski vērtēt un diskutēt par sabiedriski un politiski nozīmīgām tēmām. Debatējot vācu valodā, skolēni var likt lietā un uzlabot savas svešvalodas prasmes. „Es ar prieku piekritu piedalīties šajā pasākumā, jo uzskatu, ka vācu valoda ir ļoti nozīmīga Eiropai, Latvijai un ikvienam jaunam cilvēkam, kurš grib attīstīt sevi,” savā apsveikuma uzrunā teica bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš.

„Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft”, sabiedriskā labuma organizācijas „Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts. Projekts tiek īstenots kopš 2005. gada, un pavisam tajā piedalījušies jau vairāk nekā 10000 skolēnu astoņās valstīs.

IX Starptautiskā fināla dalībnieki

1. vieta: Anna Ryan (Ungārija)
2. vieta: František Posolda (Čehija)
3. vieta: Csenge Dörner (Ungārija)
4. vieta: Iva Lambovį (Čehija)

Pasākuma informatīvais atbalstītājs – Latvijas Avīze. Latvijā IX Starptautisko finālu atbalsta Konrāda Adenauera fonds.
 
 
 
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
Baltijas centrs

Оформить подписку на новости