Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi
 
 

2.9
2018

IKEA atklāšana: ko zviedru tirdzniecības ķēde dos Rīgai?

Autors: Rīgas Dome
Fotogrāfijas autors: RīgaLV

30. augustā noritējusi iepirkšanās giganta ar “zviedru saknēm”, viena no lielākajām iepirkšanās mēbeļu un mājsaimniecības preču ķēdēm, kurā iespējams iegādāties preces gan mājām, gan birojam – IKEA - atklāšana

 Atveroties jaunajam veikalam, ir izveidotas 400 jaunas darbavietas, savukārt būvniecības process nodrošinājis 300 jaunas darbavietas. Lietuvā IKEA jau trīs gadus pēc kārtas ir atzīts par labāko darba devēju. Kā norāda paši darbinieki, IKEA viņus piesaista ar interesantu darbu, stabilu algu, pabalstiem un labu atmosfēru.

60 miljoni eiro – tādu summu jaunās tirdzniecības vietas atvēršanā un attīstībā ir gatavi ieguldīt investori. Tas ir standarta IKEA veikals ar 34 500 kvadrātmetru lielu platību un vēl lielāku autostāvvietu, kas paredzēta 1000 automobiļiem. Veikals aizņem privātu zemes gabalu, kura laukums ir aptuveni 10 hektāri. Tiek plānots, ka nākotnē šīs vietas attīstībā tiks ieguldīti aptuveni 100 miljoni eiro.Kaut gan nekad iepriekš IKEA veikali Latvijā atvērti nav bijuši, preces, kas pieejamas šajos veikalos, var atrast daudzu vietējo iedzīvotāju mājās un ofisos. Ir aprēķināts, ka katru dienu Latvijas iedzīvotāji veic līdz pat simts pirkumiem lietuviešu veikalā un vēl vairāk ar interneta palīdzību pasūta preces no Skandināvijas un Polijas.

Rīga investoriem piedāvājusi zemi Lucavsalā un blakus lidostai. Bet šāda tipa veikalam ir svarīgi atrasties uz lielpilsētas robežas. Tādējādi doties iepirkties var ne tikai rīdzinieki, bet arī citu rajonu iedzīvotāji – gan no Vidzemes, gan Igaunijas dienvidu daļas. Citu reģionu iedzīvotāji var nokļūt tirdzniecības centrā, apbraucot galvaspilsētas sastrēgumus. Ja veikals atrastos Rīgas centrā, šo rajonu iedzīvotājiem nāktos tērēt vēl aptuveni pusotru stundu ceļā turp un atpakaļ.

IKEA veikalu Latvijā varētu apmeklēt arī pircēji no Igaunijas un Baltkrievijas, pēc veikala oficiālās atklāšanas žurnālistiem sacīja IKEA Rīgas veikala pārvaldītāja SIA "Paul Mason Properties" valdes loceklis Hanspeters Cīrhers (Hanspeter Zuercher). Viņš atzina, ka veikalā atklāšanā nebija gaidījis tik daudz cilvēku - oficiālās atklāšanas ceremonijas laikā rindā pie veikala durvīm gaidīja apmēram 300 cilvēku, taču pusstundas laikā līdz durvju atvēršanai to skaits vismaz trīskāršojās.

Šāda veida projektu Rīgas dome līdzfinansējusi pirmo reizi 8 gadu laikā. Par 500 000 eiro plānots attīstīt infrastruktūru veikala apkārtnē. Juglas iela tika atjaunota jau pagājušajā gadā – ieklāts jauns asfalts. Tāpēc šajā apkaimē plānota turpmāka rekonstrukcija un ielu paplašināšana. Juglas, Augusta, Deglava un Lubānas ielas rotācijas aplī un autoceļa P4 rotācijas aplī līdz 2018. gada beigām (ne vēlāk kā 2019. gada rudenī) tiks ierīkotas papildus braukšanas joslas, kājāmgājēju trotuāri, sabiedriskā transporta pieturu “kabatas”, kā arī jauns krustojums un luksofors Juglas ielā.

Uzņēmumu IKEA 1943. gadā nodibināja Ingvars Kamprads. Tagad šim tīklam, kuru oficiāli pārvalda Nīderlandē reģistrētā kompānija FE Corporation B.V., ir 400 tirdzniecības vietas 50 pasaules valstīs. Pēc kopējiem 2015. gada pārdošanas rādītājiem uzņēmuma ienākumi sastādījuši 31,9 miljardus eiro. Preces tirdzniecības gigantam ražo vairāk nekā 1300 ražotāji no 50 pasaules valstīm. Un tagad šim skaitlim pievienojamies arī mēs, kas savukārt nozīmē, ka ar laiku atvērt sev jaunu tirgu varēs mēbeļu un citu mājas un ofisu preču ražotāji no Latvijas. Turklāt, kā rāda citu valstu pieredze, IKEA ierašanās valstī izraisa patērētāju pirktspējas un pārdošanas apjomu palielināšanos
Tik liela tirdzniecības objekta parādīšanās Rīgas pierobežā ietekmēs gan apkārtējās infrastruktūras un apkaimes attīstību. Pēc ekspertu prognozēm, pēc IKEA atvēršanas ievērojami palielināsies interese par nekustamo īpašumu blakus veikalam, kas nozīmē, ka dzīvokļu un māju vērtība šajā vietā pieaugs.
IKEA ir zīmols, kuru iepazīstināt nav nepieciešams. Ekonomisti apliecina – ja lielā pilsētā nav IKEA veikala, tad to nevarētu nosaukt par pilsētu ar pilnu pakalpojumu paketi. Nav noslēpums, ka Latvijas pircēji periodiski brauc uz Lietuvu, lai par pieejamām cenām iegādātos IKEA atrodamās labas kvalitātes mēbeles un citas preces mājai vai ofisam. Tagad kaimiņi brauks pie mums, piemēram, igauņi. Tā ir iespēja attīstīt tūrisma iepirkšanos.
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Dome domā
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Notikumi

Оформить подписку на новости