2022

Bots/Plūme izcīna bronzu EČ kamaniņu sportā; Šici kopvērtējumā otrie

Autors: LETA
Fotogrāfijas autors: press

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots un Roberts Plūme sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), ieņēma trešo vietu, bet Andris un Juris Šici, kuri posmā bija piektie, kopvērtējumā finišēja otrajā pozīcijā

Šici veica labu otro braucienu, tajā ierindodamies trešajā vietā, bet divu braucienu summā ieņemot piekto vietu un konkurentiem cīņā par uzvaru PK kopvērtējumā vāciešiem Tonijam Egertam un Sašam Benekenam zaudējot 0,317 sekundes.

Pirmie brāļus Šicus apsteidza Bots/Plūme, kuri par spīti ātruma zudumam trases vidusdaļā, apsteidza Šicus un pretendēja uz Eiropas čempionāta medaļām. Braucienā viņiem pēc visu divnieku finiša sanāca otrais labākais rezultāts, bet divu braucienu summā Latvijas divnieks ierindojās trešajā vietā, vāciešiem piekāpjoties 0,249 sekundes.

Itālijas duets Emanuels Rīders apsteidza Šicus, bet ne Botu un Plūmi, kuri nodrošināja vismaz Eiropas meistarsacīkšu bronzu.

Kanādieši Volkers un Snits ierindojās aiz abiem latviešu duetiem, ļaujot Botam un Plūmem kāpt arī uz PK posma goda pjedestāla.

Divu vācu duetu cīņā par uzvaru posmā labāki 22 ekipāžu konkurencē bija pasaules čempioni Egerts un Benekens, kuri abos braucienos bija labākie un tautiešus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu apsteidza par 0,113 sekundēm.
Kopvērtējumā Šiciem ar 883 punktiem nācās piekāpties Egertam un Benekenam, kuri sakrāja 907 punktus. Trešo vietu ar 796 punktiem ieņēma Vendls un Arlts, bet Bots un Plūme pakāpās uz astoto pozīciju ar 519 punktiem.

Punktus PK vērtējumā šosezon ieguva 32 divnieki.

Jau ziņots, ka līderi pēc pirmā brauciena bija vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri finišēja 53,858 sekundēs, bet otro pozīciju ieņēma otrs Vācijas duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, saviem tautiešiem piekāpjoties 0,067 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza kanādieši Tristans Volkers/Džastins Snits, kuri no ātrākā finiša laika atpalika 0,095 sekundes.

Bots/Plūme, kuri pirmajā braucienā startēja ar 20.numuru, braucienā kļūdas nepieļāva, taču jau trases augšdaļā atpalika no tobrīd labākā rezultāta. Pirmais Latvijas divnieks finišēja 53,806 sekundēs, vāciešiem Egertam/Benekenam piekāpjoties 0,221 sekundi.

Savukārt Šici, startējot uzreiz pēc Bota/Plūmes, lai gan brauca bez kļūdām, nespēja uzņemt pietiekoši lielu ātrumu trases augšdaļā un finišēja 53,857 sekundēs, pēc pirmā brauciena līderiem zaudējot 0,272 sekundes.

Šici sestdienas sacensībās varēja kļūt par vēsturē otrajiem pašmāju kamaniņu braucējiem, kas uzvarējuši PK kopvērtējumā un pirmajiem, kas to paveic zem Latvijas karoga. 1981./1982.gada sezonas kopvērtējumā uzvarēja Vera Zozuļa. Latvijas duets šosezon jau ieguva Mazo kristāla globusu Sprinta kausā.

Iepriekšējā sezonā Šici kopvērtējumā bija otrie, bet pirms tam vēl divas sezonas ieņēma trešo pozīciju. Eiropas čempionātos viņi labākos rezultātus sasnieguši Siguldā, kur izcīnījuši zeltu un sudrabu (2021. un 2018.gadā), tāpat viņiem ir divas bronzas godalgas (2015.gadā Sočos un 2019.gadā Oberhofā). Pērn Siguldā bronzu izcīnīja Bots/Plūme.

Sestdien plkst.12.45 būs pirmais brauciens vīriešu vieniniekiem, bet otrais ieplānots plkst.14.28.

Pasaules kausa devītajam posmam pieteikušies 125 sportisti no 25 valstīm. Svētdien spēkosies sievietes un tiks aizvadīta komandu stafete.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola.

Jau ziņots, ka Riks Kristens Rozītis pēc Siguldas posma licis punktu sportista gaitām un pievērsies trenera arodam. Tāpat sezonu ātrāk noslēdza Ulla Zirne.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.