Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Ziņas - Новости
Notikumi
 
 

7.11
2022

Imanta Lancmaņa māksla

Autors: Rīgas Atbalss

No 2022. gada 12. novembra līdz 2023. gada 26. februārim LNMM galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma vērienīga izstāde “Imanta Lancmaņa māksla”

Lai arī IMANTA LANCMAŅA daiļradi var piepulcināt laikmetīgās postmodernās glezniecības straumei, pats mākslinieks izvēlējies to apzīmēt kā konceptuālo romantismu. Izpratne par vecmeistaru mantojumu, dabas studijas, kā arī dzīvā iztēle ir vienlīdz ietekmējušas viņa darbu tēlveidi.

LNMM Lielajā zālē tematiski grupētas Imanta Lancmaņa gleznas, kuras tapušas sākot no 1958. gada. Imants Lancmanis beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu 1966. gadā. Kopš tā laika viņš izkopis individuālo rokrakstu un iemiesojis tajā savu pasaules redzējumu visos klasiskajos glezniecības žanros. Līdzās iespaidīgiem cikliem izstādē eksponētas kamerstila klusās dabas un ainavas. Vairāki gleznu cikli pie skatītāja nonāk pirmo reizi.
Atsevišķas ekspozīcijas sadaļas atklāj citas Imanta Lancmaņa radošā darba šķautnes un iepazīstina ar gleznu tapšanas etapiem – fotogrāfijām, skicēm, kartoniem.
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Ziņas - Новости
Notikumi

Оформить подписку на новости