Par mumsLATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
RU LV
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Ziņas - Новости
Notikumi
 
 

20.1
2022

LNSO aicina baudīt Bēthovena un Mocarta šedevrus Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē

Autors:
Fotogrāfijas autors: press

Šo sestdien, 22. janvārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) dosies uz Latgales vēstniecību GORS, kur izskanēs koncerts “Bēthovena Piektā simfonija un Mocarta klavierkoncerts”. Uz skatuves kopā ar orķestri kāps vācu diriģents Mihaels Balke un Šveicē dzīvojošā latviešu pianiste Arta Arnicāne

Pianiste Arta Arnicāne ir sešpadsmit izpildītājmākslas konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja. Spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta atmosfēru ir nodrošinājusi pianistes Artas Arnicānes koncertdarbību un pieprasījumu pēc mākslinieces radošajiem projektiem Eiropā, galvenokārt Šveicē, ko māksliniece izvēlējusies par dzīvesvietu. Meistarīgo muzicēšanu uz laikmetīgajām klavierēm Lielajai mūzikas balvai 2013 nominētā Arta mēdz apvienot ar senlaicīgo āmuriņklavieru spēli, taču šoreiz gan Mocarts tiks spēlēts uz mūslaiku instrumenta.

Vācu diriģents Mihaels Balke, kurš diriģēšanu studējis Sinsinati konservatorijā (ASV), patlaban gūst vērienīgu starptautisku uzmanību, sadarbojoties ar Yomiuri Nippon Simfonisko orķestri Tokijā, Osakas filharmonijas orķestri, Stokholmas Karalisko filharmonijas orķestri, Kopenhāgenas filharmonijas orķestri un citiem lieliskiem orķestriem dažādos kontinentos. Viņš diriģējis izrādes Drēzdenes Zempera operā, Dānijas Nacionālajā operā, Sanktgallenes teātrī, kur trīs gadus bija galvenais viesdiriģents. Pirms dažiem gadiem Balke diriģēja Džuzepes Verdi operas “Traviata” ieskaņojumu ar latviešu operdziedātāju Marinu Rebeku titullomā.

Sestdienas koncerta pirmajā daļā būs viens no sarežģītākajiem un emocionālākajiem Volfganga Amadeja Mocarta sacerējumiem – 23. klavierkoncerts, un pirms tā dzirdēsim dzirkstošo operas “Burvju flauta” uvertīru.

Vakara otrajā daļā skanēs viena no visbiežāk atskaņotajām klasiskās mūzikas kompozīcijām, kuras sākumu var nodungot jebkurš, – Ludviga van Bēthovena populārā Piektā simfonija, kas vēsta par cīņu starp cilvēku un likteni. Par Piektās simfonijas sākumu pats autors ir teicis: “Tā liktenis klauvē pie durvīm!”.
Komentāri (0)
Palika simbolu
 
Kultūra
Dienasgrāmata
Brīvdienas
Ziņas - Новости
Notikumi

Оформить подписку на новости